Szanowni mieszkańcy Gminy Hyżne!

Zwracam się z prośbą o podjęcie inicjatywy i włączenie się do akcji: „Zbierz przyjaciół i rodzinę – posprzątajmy naszą gminę!”. Akcja odbędzie się w najbliższą sobotę 9 kwietnia! Spotykamy się o godz. 10:00.

Wystarczy przyjść w wyznaczone w swoim sołectwie miejsce, pobrać kilka worków na śmieci i pójść na dłuższy spacer po okolicy. Zbieramy każdy papierek czy butelkę, lub inne porzucone śmieci. Zebrane odpady należy złożyć w workach w widocznym i łatwo dostępnym miejscu, najlepiej w pobliżu drogi.

Pamiętajmy, że rozkładające się odpady nie tylko szpecą ale są też powodem zatruwania gleby, a także zwabiają dzikie zwierzęta. To od Nas zależy czy otaczające nas środowisko będzie zdrowe i przyjazne.

Do wzięcia udziału w akcji zachęcam wszystkich, którym nie są obojętne estetyka naszej okolicy i propagowanie ekologicznych wzorców, dlatego gorąco namawiam
o przyłączenie się do akcji: radnych, sołtysów, szkoły, kluby sportowe, koła gospodyń wiejskich, jednostki OSP, grupy katolickie i stowarzyszenia. Razem możemy więcej!

Z poważaniem,

Bartłomiej Kuchta
Wójt Gminy Hyżne

    Opublikowany przez Opublikowano: 1 kwietnia 15:17, 2022

    Udostępnij znajomym

    image_pdfimage_print