Szanowni Państwo,

W związku z otrzymaniem informacji w dniu dzisiejszym o pojawieniu się wilków w Dylągówce informujemy, że Wójt Gminy Hyżne Bartłomiej Kuchta Wspólnota Hyżne zawiadomił początkiem tego roku Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Rzeszowie o niepokojącym zbliżaniu się tych osobników do zabudowań mieszkańców naszej gminy.

W efekcie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska 8 lutego br. wydała decyzję o możliwości płoszenia wilków przez mieszkańców gminy. Zgoda na płoszenie wydana jest na okres do 31 grudnia 2024 r. Płoszenie może odbywać się przy pomocy syren dźwiękowych, petard, rac lub kołatek.

Gmina ze swej strony prowadzi również rozmowy ze strażakami o przeprowadzeniu szerszej akcji płoszenia wilków za pomocą wozów strażackich.

Jeżeli powyższe działania nie przyniosą efektu, wówczas zwrócimy się do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z wnioskiem o odstrzał.

Prosimy o zgłaszanie każdorazowo przypadku zauważenia wilków w pobliżu domostw mailowo na adres urzad@hyzne.pl lub telefonicznie (17) 23 045 74.

Opublikowany przez Opublikowano: 22 marca 13:13, 2024

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print