Szanowni Państwo,

w odniesieniu do publicznej debaty dotyczącej sprawy stadionu w Hyżnem poniżej przedstawiamy nasze stanowisko w tej sprawie:

  1. Wg naszej wiedzy, budowa boiska obok piekarni w Hyżnem, wbrew temu co pisze się w Internecie, NIGDY (przynajmniej formalnie), także w poprzedniej kadencji, nie była brana pod uwagę. Działka jest na to za mała. Teraz powstaje tam plac zabaw, co kończy temat.
  2. Były (za poprzedniej kadencji) plany budowy stadionu na stawach za Budrolem. W tym celu opracowano Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego oraz zlecono opracowanie dokumentacji, której ostatecznie NIE WYKONANO (ta dostarczona miała masę wad, które ją dyskwalifikowały i nie można było na nią uzyskać pozwolenia na budowę). Obecny wójt zastał taką sytuację i próbował ją naprawić. Sprawa z Projektantem, mimo prób „dokończenia” dokumentacji, skończyła się tym, że Projektant oddał wynagrodzenie. Nie jest więc prawdą, że pod koniec ubiegłej kadencji wszystko niemal było przygotowane i wystarczyło kontynuować prace, a dziś gmina miałaby obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia.
  3. W odróżnieniu od niektórych, my stawiamy sprawę jasno i uczciwie. Stawy za Budrolem to po prostu złe miejsce na budowę stadionu. Potwierdzili nam to specjaliści, z którymi rozmawialiśmy. Samo „zasypanie” stawów będzie kosztować 2-3 razy więcej, niż  budowa stadionu. Poza tym miejsce to jest zbyt małe, nie da możliwości dalszego rozwoju i rozbudowy (choćby na parking). Na boisko z infrastrukturą realnie potrzeba od 2 do 4 hektarów. Ta lokalizacja, ze względów ekonomicznych, będzie rozważana jedynie w ostateczności.
  4. Jeśli zbierzemy to wszystko razem, wniosek jest jeden: gmina w tej chwili nie ma działki, na której można wybudować boisko. Stąd chcieliśmy porozumieć się z Parafią, by na miejscu obecnego boiska stworzyć dogodniejsze warunki dla zawodników. Niestety, jak wiemy, nie udało się osiągnąć porozumienia, ze względów wielokrotnie już podnoszonych na forum publicznym. Dla zainteresowanych odsyłamy do sesji sprzed ponad 3 lat XXI sesja Rady Gminy Hyżne – 18.09.2020 ( https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=uLioxwPc23M…  ) – od 54 minuty.
  5. Mamy świadomość, że boisko z prawdziwego zdarzenia jest POTRZEBNE i OCZEKIWANE. Robimy wszystko aby zrealizować nasz cel. Trwają prace nad pozyskaniem od osób prywatnych odpowiedniego terenu, a nasze działania mają na celu realizowanie inwestycji, a nie ich pozorowanie. O wszystkim będziemy Państwa informować na bieżąco.
Opublikowany przez Opublikowano: 25 marca 16:32, 2024

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print