Sport

ZAJĘCIA KARATE

Sekcja Karate Kyokushin w Hyżnem jest filią Rzeszowskiego Klubu Karate Kyokushin, powstała 7 lat temu i działa nieprzerwanie do dzisiaj. Instruktorem prowadzącym jest sensei Joanna Zachara 2dan (czarny pas). Treningi karate są prowadzone w Szkole Podstawowej w Hyżnem (Hyżne 614). Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy, w godzinach od 17:00 do 18:00 dla dzieci i osób początkujących oraz w godz. od 18:00 do 19:00 dla grupy średniozaawansowanej i dorosłych.

Zapraszamy do przyjścia na pierwszą bezpłatną godzinę treningu!

Do zobaczenia na trenigu…Osu!:)

Joanna Zachara

*OSU! -japońskie pozdrowienie na karate.

https://www.facebook.com/groups/246713652684783

AKROBATYKA

Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Hyżnem we wtorki i piątki z podziałem na 3 grupy.

ZAJĘCIA TANECZNE KICK-DANCE

Zajęcia taneczne dla dzieci prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora tańca na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Hyżnem w każdą środę od godz. 13:25 do 14:10.

https://www.facebook.com/SzkolaTancaKickDance

TANIEC TOWARZYSKI

Warsztaty prowadzi Mateusz Ostrowski – Mistrz Polski Show Latin w tańcach latynoamerykańskich, Akademicki Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich, Finalista Pucharu Europy w tańcach latynoamerykańskich, Finalista i zwycięzca wielu turniejów rangi Grand Prix Polski w tańcach latynoamerykańskich. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Hyżnem.

https://www.facebook.com/ads.ostrowski

ZUMBA

Zajęcia, które odbywają się w Szkole Podstawowej w Hyżnem to Zumba i Strong Nation. Uczestnicy wraz z instruktorką Moniką Majka, spotykają się w każdy poniedziałek i środę o 19:00. Zajęcia są skierowane do osób lubiących ruch, chcących popracować nad sylwetką, poprawić pracę serca, a także odreagować stres. Na Zumbie potrzebna jest tylko woda i wygodne obuwie, natomiast na Strong Nation potrzebujemy dodatkowo maty (ewentualnie kocyk). Poniżej krótki opis zajęć.

Zumba Fitness to zainspirowane Ameryką Południową zajęcia taneczno-ruchowe. Podobnie jak taniec, Zumba pomaga uwolnić emocje, rozładować napięcie, a także poprawić kondycję, sprawność fizyczną i ogólną postawę ciała. Zumba jest dla każdego, bez względu na wiek, płeć, kondycję, czy umiejętności taneczne, gdyż można ją łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości. Nieważne więc ile masz lat. Na zajęciach spotykają się cztery pokolenia ćwicząc i bawiąc się razem doskonale.

Strong Nation zupełnie inaczej jak Zumba, nie ma nic wspólnego z tańcem. Jako trening stanowi połączenie wysokiej intensywności cardio z ćwiczeniami siłowymi przy wykorzystaniu ciężaru własnego ciała. Efekty Strong Nation to m.in. wzmocnienie mięśni całego ciała oraz wyrzeźbiona, smukła sylwetka. Poza tym trening wpływa budująco nie tylko na nasze ciało, ale również umysł i duszę.