1

Spotkania startupowe pn. StartUP MIX

Gmina Miasto Rzeszów organizuje spotkania startupowe pn. StartUP MIX, które adresowane są przede wszystkim do osób zainteresowanych prowadzeniem własnej firmy, rozwojem osobistym jak również do osób, które szukają unikalnej wiedzy. Wydarzenie to stanowi doskonałą platformę, by w nieformalnej atmosferze, w gronie ekspertów zaprezentować swoją inicjatywę biznesową, wymienić się doświadczeniami i pomysłami. StartUP MIX to również przestrzeń networkingowa, wokół której nauka, biznes, organizacje pozarządowe oraz administracja szukają przestrzeni do współpracy i samorozwoju.

Starup MIX prowadzony będzie w dwóch 2 formułach: dla dzieci, młodzieży (na scenie będą stawali dzieci i młodzież, która będzie wypracować wspólnie z biznesem rozwiązania a następnie na arenie lokalnej je prezentować) oraz dla startupów jak również miłośników tematyki przedsiębiorczej.

Kolejnym ważnym naszym działaniem ukierunkowanym na współprace z biznesem i poszukiwanie wspólnych rozwiązań a tym samym pobudzanie ekosystemu startupowego do współpracy na linii biznes, nauka i samorząd są hackathony miejskie (wyzwania programistyczne w kierunku rozwiązywania problemów postawionych przez samorząd). Uczestnicy najnowszej edycji Hackathonu będą mieli za zadnie stworzenie Integratora Druku 3D. Głównym założeniem tego projektu jest opracowanie  innowacyjnej i interaktywnej platformy integrującej systemy druku 3D w trybie online, łączących naukowych, przemysłowych, samorządowych, edukacyjnych i prywatnych użytkowników drukarek 3D na terenie Gminy Miasta Rzeszów z możliwością rozbudowy.

Kim jesteśmy!

Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab to instrument (organizacja i przestrzeń fizyczna – biurowa i/lub część miasta wybrana do eksperymentowania wybranych rozwiązań) współpracy władz miejskich z mieszkańcami, przedsiębiorstwami oraz podmiotami naukowymi, mający na celu poprawę jakości życia mieszkańców poprzez innowacyjne rozwiązanie zidentyfikowanych problemów (inicjowanie, testowanie, wdrażanie i ewaluację projektów) oraz wygenerowanie dodatkowej wartości przy wykorzystaniu zasobów miejskich. https://urbanlab.erzeszow.pl/pl/833-bussines-city-lab.html

Zapraszamy serdecznie do współpracy i do spotkania przy kawie w naszej przestrzeni miejskiej!