POWSTANIE KOLEJNY ODCINEK OŚWIETLENIA PRZY DRODZE POWIATOWEJ W WÓLCE HYŻNEŃSKIEJ W KIERUNKU JAWORNIKA POLSKIEGO!

W Wólce Hyżneńskiej powstanie nowe oświetlenie drogowe przy drodze powiatowej w kierunku Jawornika Polskiego. To kolejna inwestycja realizowana przez Gminę Hyżne, której celem jest rozwój infrastruktury technicznej oraz poprawa warunków i bezpieczeństwa mieszkańców.

30 lipca 2026 r. Zastępca Wójta Gminy Hyżne – Dionizy Beda – podpisał umowę z firmą Energosieci Podkarpacie Sp. z o.o – na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Oświetlenie drogowe na terenie Gminy Hyżne – część nr 2. Budowa i rozbudowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Hyżne – budowa oświetlenia drogowego w miejscowości Wólka Hyżneńska przy drodze powiatowej”.

Realizacja zadania przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców, ułatwi poruszanie się po drodze w godzinach wieczornych oraz wpłynie na większy komfort korzystania z tej części miejscowości.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa infrastruktura oświetleniowa obejmująca:

– linię kablową oświetlenia drogowego o długości około 974 m,

– montaż 28 słupów oświetleniowych o wysokości około 8 m,

– instalację 28 opraw LED.

  • Wartość zadania: 248 337,00 zł
  • Planowany termin zakończenia prac: listopad 2026 r.