Wydarzenia


Dożynki w miejscowości Brzezówka


 

W dniu 27 sierpnia 2017 r.  w Brzezówce odbyły się Dożynki Gminne.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. dziękczynną za zebrane plony oraz w intencji rolników naszej gminy. Dożynki Gminne odbyły się na placu przed Domem Ludowym w Brzezówce. Podczas Mszy Św. zostały poświęcone zebrane plony i wieńce dożynkowe przyniesione przez delegacje z poszczególnych miejscowości naszej gminy.

Pani Wójt Krystyna Wojtyło odebrała chleb z tegorocznych zbiorów od Starostów Dożynek  Elżbiety i Jana Biskup. Podziękowała za pracę i trud włożony w uprawę ziemi i życzyła wszystkim zebranym dobrej zabawy w miłej atmosferze.

Uroczystość zaszczycili goście: Posłanka na Sejm – Krystyna Wróblewska, Starosta Rzeszowski - Józef Jodłowski oraz Burmistrz zaprzyjaźnionego miasta Ajak - Kerekes Miklos.

Podczas dożynek odbył się konkurs na najładniejszy wieniec, a także na najsmaczniejszą potrawę regionalną przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z poszczególnych miejscowości naszej gminy.

Uroczystościom dożynkowym towarzyszył program artystyczny. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały zespoły artystyczne m.in.: ,,SAGAT”, Ognisko muzyczne,  ZPiT "Lubenka", ,,Hyżniacy”, kapela podwórkowa „TA JOJ” z Przemyśla, Kabaret z Wólki Hyżneńskiej oraz Kabaret „Moherowe Berety" z Chorzowa.

Dożynki Gminne zakończyły się wspólną zabawą taneczną.