Instrukcja wysyłania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi do Urzędu Gminy Hyżne przez ePUAP


INSTRUKCJA WYSYŁANIA DEKLARACJI O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI DO URZĘDU GMINY HYŻNE PRZEZ ePUAP

 1. Wejdź na stronę Urzędu Gminy Hyżne ( www.hyzne.pl), przejdź do zakładki "DO POBRANIA".
  W tabeli "Wzory deklaracji" kliknij w link "Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi", aby pobrać deklarację, a następnie wypełnij deklarację i ją zapisz.
 2. Na stronie głównej Urzędu Gminy Hyżne, w menu po prawej stronie kliknij w przycisk z ikoną "ePUAP2 profil zaufany". (Na poniższym zdjęciu zaznaczony czerwoną ramką.)


 3. Zostaniesz przeniesiony do Katalogu Spraw Urzędu Gminy Hyżne na stronie ePUAP. Z katalogu spraw wybieramy "Sprawy Ogólne". 4. Następnie kliknij w "Pismo ogólne do podmiotu publicznego". 5. Na kolejnej podstronie, kliknij w przycisk "Załatw sprawę". 6. Zostaniesz przeniesiony na stronę logowania, wybierz sposób logowania ( profil zaufany, bank, inny dostawca), wprowadź dane logowania i zaloguj się. 7. Po zalogowaniu zostaniesz przeniesiony na stronę "Pismo ogólne do podmiotu publicznego". Formularz na stronie należy wypełnić w poniższy sposób. 8. Następnie przechodzimy do części  "Załączniki". Klikamy w pole "Dodaj plik z dysku". W nowo otwartym okienku należy odnaleźć wypełnioną przez nas wcześniej deklarację, zaznaczyć ją i nacisnąć przycisk "Otwórz".
 9. Jeżeli proces przebiegł pomyślnie, powinniśmy ujrzeć napis "Załącznik został prawidłowo dodany".

 10.  Następnie u dołu strony klikamy w przycisk "DALEJ".

 11. Na następnej stronie pojawi się podgląd naszego pisma. Należy je przeczytać i sprawdzić, a następnie u dołu strony kliknąć w przycisk "Przejdź do podpisu". 12. Następnie klikamy w przycisk "Podpisz podpisem zaufanym". 13. Bierzemy do ręki telefon i czekamy na SMS z kodem autoryzacyjnym. W nowo otwartym oknie przeglądarki wpisujemy kod i naciskamy  przycisk "Potwierdź". 14. Jeżeli proces przebiegł pomyślnie powinieneś ujrzeć poniżej zamieszczony komunikat.