Ogłoszenie


Wójt Gminy Hyżne informuje, że w dniu 16 kwietnia 2019 r. na terenie gminy Hyżne w miejscowości Dylągówka oraz Szklary  odbędzie się  objazdowa zbiórka odpadów pochodzących z gospodarstw domowych tj.

  • odpadów wielkogabarytowych np. szafy, stoły, krzesła wózki dziecięce, rowerki dziecięce, dywany, wykładziny, drzwi, materace, opony, itp.
  • zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego np. lodówki, zamrażarki, zmywarki, pralki, suszarki, odkurzacze, żelazka, tostery, odbiorniki radiowe i telewizyjne, czajniki elektryczne, prostownice, wiertarki, piły, itp.
  • chemikaliów  np. resztki farb, rozpuszczalniki, kleje, przepracowane oleje,  puszki po areozolach, stosowane środki dezynfekcyjne i owadobójcze, żarówki i świetlówki, itp.  
  • odpadów budowlanych  np. tapety, okleiny, styropian, resztki płytek, szyby okienne , resztki gruzu, tynku, itp.


UWAGA !!!

Podczas zbiórki nie będą odbierane wszelkiego rodzaju odpady pochodzące z warsztatów samochodowych, w których prowadzona jest działalności gospodarcza, jak również nie będą odbierane od mieszkańców zderzaki, szyby, tapicerka samochodowa i elementy z samochodów dostawczych, itp.

Tego rodzaju odpady muszą być poddane utylizacji we własnym zakresie przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą. 

Odpady należy wystawić bezpośrednio przed swoje posesje tak, aby nie utrudniały ruchu pojazdów i pieszych, w miejscach dotychczasowych wystawień worków z odpadami najpóźniej do godziny 7:30, zgodnie z ustaloną trasą  zbierania odpadów.

 

Hyżne, 03.04.2019r.